Our Adress:
str.Boris Trajkovski 34/1a , Skopje, Macedonia
Tel. + 389 (0)70 262829, (0)70 242419
E-mail: info@kartal.com.mk
Chardonnay

Шардоне со светложолта боја и сламести нијанси. Привлечна арома на мармалад од кајсии и пасирана банана дискретно следена од ноти на ванила и мирис на бели ливадски цвеќиња.

Средно тело со  добра структура и интензивен карактеристичен вкус кој е верен на мирисот со добро вклопени киселини и пријатна горкост во послевкусот.

Одличен партнер за печено телешко, патка во слатко-кисел сос или чизкејк со манго.

Се служи на температура од 10 до 120С.

Share